کلمه: بهمن دارالشفایی در وبلاگ خود نوشت: میرحسن موسوی متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۰ است و روز سه‌شنبه ۶۸ ساله شد. جمله‌های درخشانش را در بیانیه سیزدهم، زمانی که شایعه شده بود ۷ مهر روز تولدش است، قاعدتاً یادتان هست:

«مردمی که می‌خواهند سر پای خود بایستند و حیاتی کریمانه را تجربه کنند جا دارد که از نخستین قدم‌هایی که به ناکامی‌‌شان می‌انجامد با بیشترین دقت‌ها پیشگیری کنند. تولد اینجانب نه هفتم مهر که روز آشنایی با شماست. حتی اگر روز هفتم مهر به دنیا آمده بودم نیز جا نداشت حرکت شما به کیش شخصیت آلوده شود. امیدوارم این کلمات مرا صمیمانه و از سر نگرانی و نه یک شکسته‌ نفسی بی‌حقیقت و تعارف‌ گونه تلقی کنید.»

من هم، آن‌قدری که خودم را می‌شناسم، به کیش شخصیت آلوده نشده‌ام. اما فکر می‌کنم نوع سیاست‌ورزی موسوی در این نه ماه نمونه‌ای کم‌نظیر در تاریخ سیاسی معاصر جهان است. نه (دست‌کم هنوز) به برجستگی کسانی مثل ماندلا و گاندی و کاسترو و آیت‌الله خمینی، اما در بعضی جهات از بعضی از این‌ها و خیلی‌های دیگر چشمگیرتر.

از همین الان هم خیلی روشن می‌توان دید که شیوه سیاست‌ورزی و رهبری او و در مقیاس بزرگ‌تر شیوه جنبش سبز، یکی از مهم‌ترین و مورد توجه‌ترین نمونه‌های «سیاست مردمی» در کتاب‌های درسی و غیردرسی علوم سیاسی در چند دهه آینده خواهد شد.

تولدش مبارک و عمرش طولانی و باعزت.