نماینده مردم لنگرود در مجلس از هیات رئیسه مجلس خواست نسبت به حل مشکل چایکاران گیلانی و دریافت طلب آنها از دولت اقدامات لازم را انجام دهد.

به گزارش خانه ملت، در جلسه علنی روز چهارشنبه (۴ آبان) مجلس شورای اسلامی، مهرداد بائوج لاهوتی در تذکری شفاهی به مطالبات چایکاران اشاره کرد و گفت: من بارها در تذکرات کتبی و شفاهی رسیدگی به این موضوع را خواستار شدم که چایکاران گیلانی ۱۲ میلیارد تومان از دولت طلبکار هستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان این که عاجزانه از رئیس دولت خواستار رسیدگی به این مساله را دارم، افزود: مگر یک چایکار چقدر درآمد دارد که دولت هم مطالبات آن را پرداخت نکند در حالی که استانداری و وزیر جهاد کشاورزی هم قول پرداخت آنها را دارد. ولی اتفاقی در این خصوص نیفتاده است.

وی از هیات رئیسه خواست به این مساله رسیدگی کنند و اظهار کرد: ما خدمت رئیس جمهور، معاونان و وزرا رسیدیم اما توجهی نداشتند، لذا شما پا در میانی کنید تا این مساله حل و فصل شود.

محمدرضا باهنر که ریاست ساعات پایانی جلسه علنی امروز مجلس را بر عهده داشت در پاسخ این تذکر گفت: تذکر و گلایه به جایی است. زیرا این مساله در قانون بودجه آمده و دولت هم موظف به اجرای آن است و از دولت می‌خواهیم به این مسائل که چندین خانوار درگیر آن هستند رسیدگی کند.