یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در حالی به پایان رسید که حسن روحانی با کسب 50.07 از کل آرای ماخوذه از سوی مردم انتخاب شد.

به گزارش جنبش سبز گیلان پس از اتمام رای گیری در ساعت 23:00 روز جمعه 24 خرداد ماه 1392 کار شمارش آرا آغاز گردید و با مشخص شدن نتایج نهایی در شامگاه شنبه 25 خردادماه، نام حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور آینده ایران بر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت. در پی اعلام این خبر شخصیت های برجسته سیاسی ایران با انتشار نامه هایی به مردم بابت حضور در انتخابات و به حسن روحانی به دلیل موفقیت در کسب آرای مردم تبریک گفتند.

زندانی سیاسی مصطفی تاجزاده نیز با بیان این موضوع که «حاصل این انتخابات پیروزی سیاسی و اخلاقی اصلاح طلبان بود » موفقیت حسن روحانی در انتخابات را » نوید بخش شکست سلفی گری و پیروزی برای کل جهان » دانست. او که در زندان با همسر خود فخرالسادات محتمشمی پور دیدار می کرد با اشاره به اهمیت حضور پرشمار مردم ایران پای صندوق های رای عنوان داشت که در روزهای آینده با انتشار نوشته ایی بیان خواهد کرد که » مردم پس از 4 سال تحمل همه گونه توهین و فحاشی و دروغ و تهمت چگونه کار کرد کارستان » وی همچنین از هاشمی و خاتمی خواست تا حمایت خود از روحانی را ادامه دهند.

جنبش سبز گیلان نیز ضمن تبریک پیروزی دکتر حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری، امیدوار به ایجاد فضایی پرشور و باتدبیر و امید خواهد ماند و برای تحقق آن از هیچ اقدامی در چارچوب قانون اساسی فروگزار نخواهد کرد . باور سبز ما براین است که تنها با تداوم اصلاحات می توان شاهد از میان رفتن تبعیض های صورت گرفته در حوزه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بود و ناظری بر اتمام حصرها و حبس ها و احقاق حقوق پایمال شده همه مردم ایران بود. با امید دست یابی به جامعه ای پویا و با نشاط این راه را با قوت ادامه خواهیم داد.